УКР|РУС
Класифікація цукерок


Цукерки воістину унікальний продукт, смачний, здатний радувати і гріти тільки однією своєю присутністю. Перші цукерки з'явилися дуже давно, і з тих пір вони стали на багато смачніше. В ті часи асортимент був не настільки багатий, тоді як сучасний світ цукерок поєднує в собі розмаїття смаків, форм і упаковки.
Загальною класифікацією вважається розподіл цукерок на: глазуровані, неглазуровані, шоколадні з начинками.

Залежно від виду цукеркової маси, з якої виготовляється корпус, цукерки поділяють на такі групи:

  • ЦУКЕРКИ З НАЧИНКОЮ ПРАЛІНЕ,
  • ЦУКЕРКИ З ПОМАДНОЮ НАЧИНКОЮ,
  • ЦУКЕРКИ З ЛІКЕРНОЮ НАЧИНКОЮ,
  • ЦУКЕРКИ З СУФЛЕ,
  • ЦУКЕРКИ ГРИЛЬЯЖНІ,
  • ЦУКЕРКИ ЖЕЛЕЙНІ,
  • ЦУКЕРКИ БАГАТОШАРОВІ АБО КОМБІНОВАНІ,
  • ЦУКЕРКИ З НАЧИНКОЮ МІЖ ШАРАМИ ВАФЕЛЬ.
 

Серед інших можна виділити ще глазуровані цукерки з заспиртованих фруктів, ягід і цукатів, марципанові, кремові і цукерки типу трюфелі. Чим же вони один від одного відрізняються?
По-перше, вони виготовляються з різного сировини.

Помадні цукерки роблять з мелкокристаличної маси з цукру і патоки, що включає молоко, фруктово-ягідну і інші складові. Серед помадних цукерок, особливо слід виділити цукерки з помадно-вершковою начинкою. Є також цукерки з помадно-кремовою і помадно-молочною начинками, проте найбільшого поширення набули саме перші.

Грильяжні цукерки отримують шляхом змішування сполучного компонента з подрібненими ядрами горіхів фундука або арахісу. Сполучний компонент ні що інше, як розплавлений до рідкого стану цукор або медовий сироп. В подальшому його змішують із заздалегідь підготовленими подрібненими горішками і отримують Грильяжні масу. Для отримання грильяжної цукерки залишається лише відформувати і покрити її глазур'ю. Існують, також, фруктово-грильяжні цукерки, де в якості сполучного компонента виступає фруктовий сироп.

«Пташине молоко» - збивні цукеркові маси, суфле отримують шляхом збивання цукрових сиропів з яєчним білком. Після отримання пенообразной маси в неї додають інгредієнти, що визначають смак цукерки, наприклад, чорносмородиновий сироп або шоколад ..

Праліне - серед популярних видів можна виділити цукерки з начинкою типу праліне - це обсмажені горіхові ядра, розтерті з цукром і жиром. Крім основних компонентів в праліновою масу додають і інші смакові добавки - це може бути какао-порошок, коньяк, ароматизатори та ін. Завдяки високому вмісту горіхів ці цукерки є джерелом рослинного білка і вітамінів групи B, так необхідних для нормальної життєдіяльності організму людини.

Лікерні цукерки, також, отримали велике поширення - це, частіше за все, шоколадні колбочки, зацукровані з внутрішньої сторони і залиті сиропообразной масою з додаванням коньяку, лікеру або іншого алкогольного напою. Лікерні цукерки мають три різновиди - винні, що містять тільки алкогольний напій, молочні і фруктові. Залежно від різновиду цукерки мають різну технологію виробництва, структуру і консистенцію.

Желейні цукерки - уварене фруктово-ягідне пюре з цукром і додаванням студнеобразователя. Тому їх часто називають желейно-фруктовими. Приблизно в такому ж ключі створюються фруктові цукеркові маси.

Кремові цукеркові маси, на відміну від фруктових, виходять шляхом збивання і змішування мас на основі цукру і жиру з введенням шоколаду, горіха, молока та інших смакових компонентів.

Всі перераховані види цукерок є фундаментом іншим різновидам, які обчислюються десятками і навіть сотнями. Адже кондитерське мистецтво і майстерність кондитерів ні чим не обмежується.