Історія новорічних подарунків
РУС|УКР
Новорічні
подарунки оптом
ГоловнаНовиниІсторія новорічних подарунків

Історія новорічних подарунків

Історія новорічних подарунків

Без сумніву, всі знають про те, що на Новий Рік прийнято дарувати подарунки. Але далеко не всі замислюються над тим, звідки взялася така прекрасна традиція.

Історія ця досить цікава. А якщо врахувати, що історія новорічних презентів сягає своїм корінням в далеке минуле, за часів вавилонських царів, то стає зрозумілим, що дізнатися її неодмінно потрібно.

Як вже було вище сказано, традиція дарувати новорічні подарунки сягає в далеке минуле. Версій того, де саме зародилася ідея дарувати подарунки на новий рік, досить багато, але однозначно з'явилася вона в далекому-далекому минулому.

А починалося все ось як

У Стародавньому Вавілонському царстві, до зимового свята, присвяченому Богу Таммузу, під високі дерева вавілоняни здійснювали свій обряд піднесення дарів цьому божеству.

Римляни до свята Сатурналії, який знаменував кінець збору врожаю і припадав на період зимового сонцестояння (має багато спільного з сучасним Новим Роком), дарували подарунки один одному. Крім того, прийнято було звільняти рабів від роботи і садити їх за одним столом з панами. Другі навіть обмінювалися одягом зі своїми рабами.

Знатні римляни дарували один одному дорогі подарунки, а незаможні вже тоді виготовляли подарунки своїми руками. Ще прийнято було дарувати фрукти, квіти, гілки дерев.

За часів Юлія Цезаря та введення знаменитого Юліанського календаря головним подарунком стає золота монета із зображенням на ній дволикого Бога Януса.

Дарували подарунки і в містичному Стародавньому Єгипті. І кожен подарунок там мав своє сакральне значення. Єгиптяни вірили в те, що подарувавши правильний подарунок і сказавши щире побажання, можна приректи людину або на везіння і щастя, або накликати на людину масу неприємностей.

А ось в християнському середовищі вважається, що традиція дарувати подарунки на Новий рік і Різдво пов'язана з подією народження самого Ісуса Христа і волхвами, які принесли йому в дари золото, смирну і ладан.

Кілька слів про упаковку

Відносно самої упаковки подарунків також слід зауважити, що з'явилася ця ідея досить давно.

Так, наприклад, першими упаковками вважаються шкури тварин і глиняні горщики, в які загортали і клали подарунки, адже багато з них могли випадково пошкодитися, зламатися, розбитись або зіпсуватися.

А ось ідею сучасної упаковки новорічних подарунків нам подарувала Англія. Саме в цій країні вперше почали використовувати бляшані і дерев'яні коробки для упаковки подарунків.

Трохи пізніше ці коробки почали всіляко декорувати і навіть перев'язувати стрічками.

Сучасні традиції в різних країнах

У нинішній час в кожній країні склалися свої традиції новорічних привітань і подарунків.

Для прикладу, скажімо, що в США на різдвяні подарунки американці витрачають велику частину своїх заощаджень. Причому, вітати прийнято не тільки своїх рідних і близьких, а й колег, сусідів, знайомих. Причому не варто дивуватися, якщо жителі країни свободи раптом вирішили привітати продавщицю з улюбленої кондитерської чи перукаря з відомої перукарні. Це цілком нормальна ситуація для жителів США.

Причому, подарунки дарують обов'язково з чеками. Все це для того, щоб людина змогла або повернути подарунок і забрати гроші, або обміняти його на інший більш підходящий.

В європейських країнах прийнято вітати в основному своїх рідних і друзів.

Німці вважають за краще дарувати один одному путівки в різні країни.

Французи і італійці теж не скупляться на подарунки, проте носити вони можуть дуже інтимний характер. Наприклад, для подарунка часто обирають нижню білизну, туалетну воду, ювелірні прикраси.

Англійці більш стримані щодо подарунків. Вони воліють підносити солодощі, цікаві речі ручної роботи або дорогі сорти чаю. Головне - щоб подарунок був в оригінальній упаковці з незвичайним декором.

Як би не відрізнялися подарунки і традиції в різних країнах, всі без винятку сходяться до одного - подарунки треба вміти дарувати і щиро проявляти повагу, любов і турботу.

Подарунки для дітей співробітників до Нового року

Новий 2022 рік з Блакитним водяним тигром